Blockchain’de Kadınlar

Son birkaç yılda yapılan çeşitli anketler, kriptonun ezici bir çoğunlukla beyaz ve erkek olduğu ve altı haneli kazananların hakim olduğu sonucuna vardı. Kasım 2021 tarihli bir Pew Araştırma Merkezi raporu , Amerika Birleşik Devletleri’nde erkeklerin kripto para birimi kullandığını söyleme olasılığının kadınlara göre iki kat daha fazla olduğunu gösterdi (%22’ye karşı %10). Ve kripto topluluğunun büyük bir bölümünün yoğunlaştığı 18-29 yaşındaki genç bin yıldan daha yaşlı Gen Z yaş grubunda, erkeklerin %43’ü 19 yerine Bitcoin veya diğer kripto tokenleriyle uğraştıklarını söylüyor.

Kripto paraya kadınların ilgisi artıyor.

18 ile 65 yaşları arasındaki 1.031 Amerikalı kadınla yapılan anket, kadınların %15’inin kripto alanında kariyer yapmakla ilgilendiğini keşfetti.

Yeni bir çalışma, kadın yatırımcıların kripto para ve blok zinciri teknolojisine giderek daha fazla ilgi duymasına rağmen, bu konular söz konusu olduğunda hala önemli bir bilgi boşluğu olduğunu ortaya koyuyor.

BlockFi tarafından kripto para birimine yönelik değişen tutumlara odaklanan yakın tarihli bir araştırmaya göre, ankete katılan kadınların %92’si kripto hakkında bir şeyler duymuş ve neredeyse dörtte biri (%24) zaten bir miktar kripto paraya sahip. Buna karşılık, %80’i hala anlamakta güçlük çekiyor ve %72’si yatırımın çok riskli olduğuna inanıyor.

Araştırmaya göre, kadınların üçte birinden fazlası 2022’de kripto para birimi satın almayı planlıyor ve katılımcıların %60’ı önümüzdeki üç ay içinde kripto para satın alacaklarını söylüyor.