Netflix Hisseleri Düşüşte !

Bu yıl ikinci kez, akış şirketinin hisseleri yatırımcıları hayal kırıklığına uğrattıktan sonra keskin bir şekilde düştü. Ocak ayında fonu Netflix’in üç milyondan fazla hissesini satın alan milyarder yatırımcı William Ackman, Çarşamba günü, fonun hissesini zararına sattığını söyledi.

Hisseler, değerlerinin üçte birinden fazlasını kaybederek 122,42 dolardan 226,19 dolara indi. Hisse senedi, S&P 500’ün günün en kötü performansını sergiledi . Yatırımcılar, şirketin bu çeyrekte yeni kullanıcılar eklemesini bekliyordu. Bunun yerine Netflix, yılın ilk üç ayını dördüncü çeyreğe göre 200.000 daha az aboneyle kapattığını ve mevcut çeyrekte iki milyon küresel abone kaybetmeyi beklediğini söyledi.

Yeterince Netflix kullandık mı?

İnsanlar, dünyanın en büyük yayın hizmeti olan Netflix’in yıldızının sönmeye başlayıp başlamadığını sormaya başladı. Şu anda Netflix’in yönetim kurulu odasında yöneticilerin korkusu bu. Yıllarca hızla artan abone büyümesinden sonra, insanların otomatik ödemelerini kapatacağı düşünülüyor.

Şu anda Netflix’ten daha iyi yayın fırsatları var.

Netflix, 2007’de hane halkına televizyon izlemeyi ilk tanıtan, çıktı çığıyla popüler kültüre giren ve hatta “Netflix and chill.” ifadesini akıllara kazıyan bir şirket oldu. Ancak o zamandan beri HBO, Disney, Apple ve Amazon da dahil olmak üzere diğer birçok akış hizmeti Netflix’in liderliğini takip ederek onu giderek daha kalabalık bir pazar haline getirdi.